Medycyna
estetyczna

lek med.Malgorzata Gerjatowicz Osmańska

Studiowała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia ukończyła w 1994 roku otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Zainteresowanie dziedziną medycyny estetycznej wzbudziło w niej potrzebę dalszego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Pani doktor posiada:

 • dyplom ukończenia studiów podyplomowych kierunku Kosmetologia dla Lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia,
 • Certyfikat Umiejętności Klasy Master Europejskiego Centrum Szkoleniowego Anti- Aging w Warszawie.

Systematycznie doszkala się w zakresie nowych metod i technik stosowanych w medycynie estetycznej biorąc udział:

 • w kursach i szkoleniach dotyczących m.in. stosowania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego,
 • w konferencjach naukowych Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, którego jest członkiem.

Jako doświadczony specjalista z zakresu medycyny estetycznej, lek. med. Małgorzata Gerjatowicz – Osmańska pomaga swoim pacjentom odzyskać i podkreślić ich urodę. Przeprowadza zabiegi rewitalizujące skórę twarzy szyi i dekoltu, redukuje zmarszczki iniekcjami toksyny botulinowej, wypełnia bruzdy kwasem hialuronowym, a także wykonuje zabieg modelowania twarzy.

Chętnie doradza w tematach dotyczących pielęgnacji skóry oraz w doborze dermokosmetyków. W szerokiej gamie zabiegów, w których specjalizuje się Pani doktor, znajduje się również leczenie nadpotliwości, usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz zabiegi wzmacniające włosy.

Botox -najpopularniejsza metoda wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy tzw. zmarszczek mimicznych czyli „kurzych łapek w okolicy oka, lwiej zmarszczki między brwiami czy zmarszczek poziomych na czole. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach,efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości wstrzykniętych jednostek botoxu, o czym decyduje Pani Doktor.

Rozpiętość cenowa od 200 do 800zł.

O przeciwskazaniach mówi Pani Doktor przed wykonaniem zabiegu.

To rewelacyjny i mało inwazyjny zabieg odmładzający. Co najważniejsze – efekty zabiegu są natychmiastowe! Preparaty z kwasem hialuronowym zapewniają kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych, średnich i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy (nici hialuronowe, wolumetria) oraz powiększania i modelowania ust.

Działają one poprzez uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, hamują rozpad kolagenu wywołany przez kolagenazy, przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry, dodatkowo także stymuluje produkcję nowego kolagenu. Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia. Wypełniacze te działają długotrwale, ale nie permanentnie. Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 7 do 18 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu.

 • Efekty po zabiegu:
 • wygładzenie zmarszczek na czole wygładzenie zmarszczek wokół oczu;
 • korekta policzków;
 • poprawa okolicy ust;
 • modelowanie nosa;
 • wypełnienie bruzd;
 • korekta objętości ust;
 • rewitalizacja skóry;
 • przywrócenie prawidłowego nawilżenia;
 • poprawa elastyczności skóry.
 •  

Przed zabiegiem Pani Doktor bardzo dokładnie omawia jakie zmiany można uzyskać u danej klientki. Czas trwania zabiegu ok godziny.

Cena od 1200 do 1600zł w zależności od ilości wykorzystanych ampułek.

SKINBOOSTERS – To zabieg, który powodują głębokie i długotrwałe nawilżenie połączone z rewitalizacją skóry. Sekretem działania i skuteczności Restylane
Skinboosters jest stabilizowany kwas hialuronowy, stworzony dzięki unikalnej, opatentowanej technologii NASHATM. Charakteryzuje się on wysoką trwałością, a zaaplikowany w odpowiednie warstwy skóry, daje efekt głębokiej rewitalizacji i nawilżenia utrzymujący się w przez wiele miesięcy. W rezultacie skóra zyskujesprężystość i jędrność. Wysoką skuteczność koncepcji Restylane Skinboosters potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie. Sam zabieg polega na podaniu preparatu za pomocą cieniutkiej kaniuli, co daje tylko cztery wkłucia podczas jednego zabiegu. Przeciwskazania omawiane są tuż przed wykonaniem zabiegu.

Cena 2 ampułek 950zł. Czas trwania zabiegu ok 30
min.


MEZOKOKTAJLE – Mezoterapia igłowa jest to działający miejscowo, niechirurgiczny i mało inwazyjny zabieg medyczny, polegający na dostarczeniu bezpośrednio d0 skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Dzięki temu skóra natychmiast staje się ujędrniona, poprawia się owal twarzy, zanikają sińce i tzw. worki pod oczami i cała twarz nabiera zdrowego, młodszego wyglądu. Mezoterapia igłowa wykorzystywana jest nie tylko do rewitalizacji skóry twarzy ale także obejmuje szyję, dekolt i dłonie. Preparaty do zabiegów mezoterapii zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy antyoksydacja wolnorodnikowa. Zabieg wykonuje się cieniutką igłą, wstrzykując miarowe dawki w dany obszar. Czas trwania to ok godziny wliczając w to znieczulenie emlą.

Cena od 250 do 600zł.

KWAS HIALURONOWY USIECIOWANY – to substancja gęściejsza od typowych wypełniaczy, bardzo plastyczna i naturalnie układająca się w skórze oraz tkance podskórnej – jako wypełniacz podawana przez lekarzy do rozmaitych korekcji np. wypełniania bruzd i zmarszczek, podnoszenia opadniętych kącików ust, powiększania ust, korekcji wolumetrycznej twarzy, modelowania zapadniętych policzków. Wypełniacz wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry. Zapewnia natychmiastowe i długotrwałe efekty od 12 do 18 miesięcy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, odczuwalne jest lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych.

Można zastosować znieczulenie miejscowe, jednak raczej jest to niepotrzebne, gdyż większość nowoczesnych preparatów zawiera lidokainę. Zabieg trwa ok. 20 minut. W miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaczki, które można zamaskować makijażem korekcyjnym.
Wskazania i przeciwskazania omawiane są przed zabiegiem z Panią doktor.

Cena 1200zł za 1 ampułkę.

NICI PDO – rozpuszczalne nici PDO liftingujące i napinające skórę to nowy sposób na uniesienie wiotczejących policzków, opadających kącików ust, poprawę owalu twarzy, redukcję „zmarszczek palacza” czy ujędrnienie skóry szyi i dekoltu. Jedną z najważniejszych zalet nici PDO jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale także do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladków, dekoltu czy piersi. Efekt estetyczny jest bardzo naturalny, ponieważ nie zmieniamy rysów twarzy i nie zwiększamy objętości policzków. Nowe trendy medycyny estetycznej opierają się obecnie na zasadzie uzyskania efektu tzw. „natural look”. Polega to na odmładzaniu w taki sposób, aby wyglądać młodo,bez zmiany rysów twarzy.
Nici PDO wykonane są z polidioksanu, który pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry, natomiast stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Tak więc Nici PDO stymulują syntezę kolagenu i elastyny dając efekt jędrnej, napiętej i dobrze nawilżonej skóry. Polidioksan to substancja która wchłania się po ok.8 miesiącach (180-240 dni) ale uzyskany efekt liftingu utrzymuje się ok.2 lata Tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się ok. 2 tygodnie po zabiegu. Pełny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach po zabiegu, ponieważ szkielet utworzony w skórze przez nici PDO zostaje wzmocniony szkieletem z nowo wytworzonych włókien kolagenowych.

Cena uzależniona jest od ilości wykorzystanych nici od 300 do 1500zł.

O nas

JOLA ZALEWSKA
Właścicielka Salonu Angelium Spa

Godziny
otwarcia

Pn. - Pt.
10:00 -18:00
Sobota
tylko wieczory szlafrokowe

Kontakt